YAZ AYLARINDA SAHİPSİZ HAYVANLARIN SUSUZ KALMAMASI İÇİN “KAPIMIZIN ÖNÜNE BİR KAP SU KOYALIM”
 
Bilindiği üzere ilimizde yaz ayları yüksek sıcaklıkta ve çoğunlukla kurak geçmektedir. Bu nedenle sahipsiz hayvanlar yaşamaları için ihtiyaç duydukları içme suyunu bulmakta güçlük çekmektedirler.
 
Belediyeler sahiplendirilmeyen hayvanları kontrolleri, aşıları ve tıbbî müdahaleler ile kısırlaştırılmaları yapıldıktan ve operasyon yaraları kapandıktan en az yedi gün sonra kayıt altına alınıp, müdahale görmüş olduklarını gösteren işaretleri üzerlerinde olacak şekilde veteriner hekimin onayıyla alındıkları ortama geri bırakılır. Bu ortamlarda belediyeler, gönüllü kuruluşlarla işbirliği içerisinde besleme odakları kurar ve hayvanların beslenmesine yardımcı olur. Hayvanlar, hiçbir suretle ilgili belediye sınırları dışındaki bir ortama, ormanlık alana veya diğer yaban hayatı yaşam alanlarına bırakılmaz.
 
Yine yerel hayvan koruma görevlileri; Bölgelerindeki lokanta, işyeri ve fabrika gibi kuruluşlardaki besin maddelerinden sahipsiz hayvanların faydalanmasını ilgili belediye ile işbirliği içinde gerçekleştirmekle, sorumludurlar.
 
Belediyeler, kaymakamlıklar ve konu ile ilgili sivil toplum kuruluşu ve gönüllülerce özellikle yaz aylarında sahipsiz hayvanların su ihtiyacını karşılamak için besleme ve sulama odakları kurulması yanı sıra vatandaşlara yönelik, sahipsiz hayvanlar için “Kapımızın Önüne Bir Kap Su Koyalım.”
 
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
                                                                                                                            ALADAĞ KAYMAKAMLIĞI
 
 
 

Bu site içerisinde yer alan metin ve görseller T.C. Aladağ Kaymakamlığı tarafından sağlanmaktadır.

Sitede yer alan veriler bilgi amaçlı olup, resmi nitelik taşımamaktadır. Her hakkı saklıdır. 2016 ©